Rękawice nitrylowe i ich zalety.

W pracy codziennej fryzjera ochronne rękawice są jego podstawowym dodatkiem oraz także wyposażeniem salonu. Dłonie nie mogą się pobrudzić farbą. Ciężko je później domyć. Dzięki rękawiczkom zaoszczędzimy także czas, a nasza skóra dłoni jest niezwykle bezpieczna. Jakie rękawiczki wybrać?

Wiele rodzajów rękawiczek

W ofercie skierowanej dla fryzjerów jest kilak rodzajów rękawiczek. Dominują najczęściej foliowe rękawiczki. Jednak prym wiodą polecane niezmiernie rękawice nitrylowe https://lines.com.pl/oferta/dzial-medyczny/rekawice/. Rękawice foliowe nie są zbyt trwałe. Przylegają zawsze do dłoni. Nieco utrudnia to wszelkie zabiegi. Nie mają również zbyt wysokiej estetycznej wartości. Jednak są najtańsze.

Rękawiczki nitrylowe mają przewagę nad winylowymi. Na pewno są bardziej odporne na różnego rodzaju przekłucia oraz rozcięcia, a także zapewniają ochronę dodatkową przed bakteriami, wirusami czy też chemicznymi substancjami. Rękawiczki nitrylowe są właściwościami bardzo zbliżone do lateksowych. Jednak ich zaletą jest to, że nie powodują one alergii. Są znacznie łagodniejsze dla dłoni. Przeznaczone one są oczywiście do użytku jednorazowego. Sama struktura rękawiczek pozytywnie wpływa na jakość pracy oraz także umożliwia chwyt pewny nawet w przypadku przedmiotów śliskich. Rękawice nie uciskają skóry, a do tego dopasowują się idealnie do dłoni.

W zawodzie fryzjera jak najbardziej warto zainwestować akurat w nitrylowe rękawice. Przydają się one także w innych zawodach. Najczęściej używają ich przedstawiciele służb medycznych. Na dodatek możemy je zakupić w bardzo niskiej cenie.