Pozycjonowanie stron www, a SEO

Pozycjonowanie stron www, a SEO

Gdy się wybiera nazwę domeny dla celów związanych z SEO, trzeba rozważyć szereg różnych czynników. Postaramy się przedstawić najlepsze rozwiązania przy wyborze nazwy domeny, która uwzględni realia firmy, ale równocześnie będzie też łatwa do indeksowania w wyszukiwarkach.


Pozycjonowanie stron www http://mateuszkozlowski.pl/, a dziedzina SEO

Wyszukiwarki w ogólności mają tendencję nadawania znaczenia słowom kluczowym występującym w nazwie domeny - zwiększa to znaczenie wyboru dobrej nazwy. Gdy się optuje za jakąś nazwą dla celów SEO, trzeba rozważyć omówione poniżej aspekty kierując się na pozycjonowanie stron www.


Ostatnio w dziedzinie SEO i Internetu panuje moda na wykorzystywanie kresek (łączników) do tworzenia dobrych domen internetowych. Wyszukiwarki wydają się interpretować w praktyce te kreski (-) jako spacje, a zatem połączenie słów kluczowych bezpośrednio w domenie przyniesie wzmocnienie ich obecności w SERP-ie. W ogólności niewielką. W rzeczywistości bowiem domenę, w której występują takie łączniki, trudno jest wymówić a przede wszystkim zapamiętać - ponadto może ona być zbyt ogólna i może jej brakować wiarygodności w oczach klientów. Na szczęście istnieje rozwiązanie łączące markę i strategię SEO. Nasza rada: trzeba wybrać taką nazwę domeny, która będzie reprezentować naszą spółkę bądź naszą witrynę czy blog - jeśli uda się nam zwiększyć prestiż tej domeny, to nazwy z łącznikami czy podkreśleniami oznaczać będą bezużyteczny wysiłek.


Rangowość - termin ten łączy ze sobą strategie SEO, branding i marketing. Bardzo pożyteczna jest (ale niezbyt często stosowana) praktyka łączenia terminu ogólnego ze słowem kluczowym. Wystarczy wybrać określone słowo kluczowe, dodając po nim wyróżniający się element. To połączenie terminów mieści w sobie istotną wartość SEO, gdyż ludzie będą zmuszeni do wykorzystywania słów kluczowych bezpośrednio w linku. Ponadto wyszukiwarki wykorzystują prawie zawsze wartości słowa kluczowego znajdującego się w nazwie domeny dla celów klasyfikacji. Taka nazwa zawiera także wyjątkowy i dobrze wyróżniający się element brandingu.


Za pierwszym razem, gdy się zaczyna tworzenie nazwy domeny, warto mieć w głowie co najmniej pięć słów określających możliwie jak najlepiej domenę, którą się chce utworzyć. Po stworzeniu tej listy, można próbować z parami słów kluczowych i stopniowo dodawać do nich przedrostki i przyrostki domeny szukając najlepszego pomysłu. Dziedzina SEO jest - jak już sygnalizowaliśmy wiele razy - nauką abstrakcyjną opierającą się na testach, próbach i na dedukcji. Wielcy guru tej dziedziny od zawsze twierdzili, że duży wiek domeny stanowi ważny aspekt wśród czynników decydujących o pozycjonowaniu witryny internetowej.