Jakie efekty może dać skuteczna terapia sensoryczna?

Jakie efekty może dać skuteczna terapia sensoryczna?

Na efekty terapii sensorycznej musimy czasami poczekać do nawet kilkunastu zajęć z dzieckiem. Czasami czeka się nawet do roku czasu. Warto wiedzieć, ze dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej, które uczestniczy w zajęciach sensorycznej terapii, zdecydowanie lepiej się rozwija, jeśli mówimy o umiejętnościach psychoruchowych. Dziecko, dzięki terapii, również lepiej radzi sobie z integracją oraz właściwym porządkowaniem bodźców, które płyną ze świata zewnętrznego. Jest to bardzo ważne i rodzice muszą o tym wiedzieć.Kiedy pomocna okazuje się terapia sensoryczna?


Dzięki takiej terapii poprawiają się zdolności koncentracji u dziecka, co jest bardzo ważne. Dziecko uczy się także wtedy, jak skupiać swoją uwagę na danej czynności oraz nie ma problemów z rozpraszaniem się. Nie ma także wtedy reakcji dziecka na różne bodźce sensoryczne płaczem lub krzykiem, co jest bardzo ważne.Dlaczego rodzice muszą obserwować, jak rozwija się ich dziecko?


Prawidłowy rozwój dziecka jest niezwykle ważny i rodzice muszą widzieć, czy dziecko czyni stale postępy. Jest to niezwykle istotne dla dziecka, którego rozwój jest ważną kwestią.