Czy osoba zadłużona może uzyskać pożyczkę?

Pożyczenie pieniędzy, gdy posiada się długi jest bardzo trudne. Prawie na pewno nie uzyskamy kredytu bankowego, gdyż banki sprawdzają informacje w BIK. Jest to baza, która zbiera informacje o kredytobiorcach. Zapisywane są tam pozytywne, jak też negatywne informacje, co obejmuje choćby regularnie i nieregularnie spłacaną ratę kredytu.


Gdzie można szukać pożyczek dla zadłużonych?

Nie mogąc pozyskać pożyczki w banku trzeba decydować się na szukanie produktów finansowych w firmach pożyczkowych. Takich firma działa na rynku coraz większa liczba, ale nie we wszystkich można liczyć na uzyskanie pożyczki przy posiadaniu długów. Z tego powodu warto sprawdzić kto udzieli pożyczki zadłużonym. Takie informacje można znaleźć na:

- stronach finansowych,

- forach pożyczkobiorców,

- portalach społecznościowych.

To miejsca, gdzie można dowiedzieć się nie tylko, w których firmach uzyskać się pożyczkę dla zadłużonych, czyli kto udzieli pożyczki zadłużonym ale również, gdzie i na jakich warunkach pozyskać pożyczki prywatne.


Prywatne pożyczki

Coraz bardziej popularne stają się pożyczki prywatne. Takich pożyczek udzielają osoby prywatne. Zabezpieczeniem pożyczanych pieniędzy jest najczęściej weksel. Do zalet takiego rozwiązania można zaliczyć możliwość uzyskania pieniędzy bez sprawdzania informacji o skali zadłużenia pożyczkobiorcy. Dodatkowo prywatne pożyczki są udzielane na nieco bardziej korzystnych warunkach finansowych. Spłaca się jedynie pozyskaną kwotę oraz oprocentowanie. Natomiast nie naliczane są żadne dodatkowe koszty, gdyż takie mogą naliczać wyłączenie firmy.