Bezpiecznie w górach na rowerze, polisa turystyczna

Bezpiecznie w górach na rowerze, polisa turystyczna


Kolarstwo górskie bardzo sprzyja zdrowiu oraz daje duże możliwości kontaktu z przyrodą. Każdy wyjazd w góry, tym bardziej na rowerze, wymaga starannego zaplanowania trasy. Plan powinien być dostosowany do naszych umiejętności, stanu naszego zdrowia i kondycji.

W organizacji wyjazdu w góry niezwykle ważna jest polisa turystyczna http://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne, zawierająca przede wszystkim pokrycie kosztów leczenia, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie OC, pokrycie kosztów akcji ratowniczej na zagranicznych szlakach, ubezpieczenie bagażu i sprzętu.

Odpowiednie przygotowanie na wyjazd w góry z polisą turystyczną

Nasz wyjazd będzie udany jeśli odpowiednio przygotujemy się do niego, zabezpieczymy i wykupimy dobrą polisę turystyczną na wyjazd. Aby wycieczka górska była bezpieczna musimy mieć dobrze dopasowany do siebie rower., który przynajmniej raz w roku jest poddany przeglądowi technicznemu, w odpowiednim serwisie. Dla ochrony naszej głowy bezwzględnie zabieramy kask. Jeśli wybieramy trudne trasy warto pomyśleć o ochraniaczach kolan i łokci. Dodatkowo planując wycieczkę rowerową w góry musimy bacznie obserwować warunki pogodowe. Regularne jazdy na rowerze po górskich trasach spowodują,że nasze zadowolenie z jazdy na rowerze w górach będzie się zwiększać. Na poprawę naszego komfortu i czerpania przyjemności przekłada się także wykupiona polisa turystyczna, dzięki której na skutek niechcianego zdarzenia, nie będziemy stratni finansowo.

Uprawiając sporty górskie, a do takich zalicza się jazda na rowerze po górach warto zatroszczyć się o odpowiednią polisę turystyczną. Kwota sumy gwarantowanej na pomoc, ratownictwo i leczenie objęta polisą turystyczną powinna być wysoka i dostosowana do kosztów usług medycznych w wybranym państwie.